Klimatyzatory do kuchni

Klimatyzacja i wentylacja w restauracji to dwa rodzaje systemów i urządzeń: klimatyzatory na salę z gośćmi, klimatyzacja sal balowych itp. oraz klimatyzacja kuchni – całość połączona z wentylacją restauracji, baru.

Jednym z problemów jest to, że większość starszych kuchni zaopatrzona jest tylko w okapy, w nowszych przeważnie w system wentylacji nawiewno-wyciągowej. To nie zapewnia nam jednak odprowadzenia zysków ciepła i latem temperatura często zbliża się do 50° C. Klasyczne jednostki choć dużo tańsze, nie sprawdzają się – zapychają się tłuszczem i ulegają zniszczeniu. Wtedy trzeba dobrać klimatyzatory kuchenne z obudową z blachy kwasoodpornej oraz specjalnymi filtrami tłuszczowymi, które dodatkowo można myć detergentami.

Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że przepisy sanitarne, koncepcje architektoniczne, projektanta wnętrz wraz z budżetem inwestora razem wzięte narzucają mnóstwo ograniczeń, którym musi sprostać sprawnie działająca instalacja wentylacji czy klimatyzacji. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie opcje z projektantem.

Sprawdź nasze realizacje:
Klimatyzacja Kawiarnia Bakalia Gdańsk
Klimatyzacja Cafe Rouge Gdańsk