Klimatyzator do sal konferencyjnych powinien być przede wszystkim jak najcichszy. Częste rozwiązania to urządzenia kasetonowe w suficie podwieszanym lub układ kanałów wentylacyjnych połączonych z urządzeniem kanałowym.

klimatyzacja sal konferencyjnych

Wykorzystanie kanałów wentylacyjnych dodatkowo pozwoli na ewentualne doprowadzenie świeżego powietrza, co w przypadku dużej ilości osób bezpośrednio wpływa na komfort takiego spotkania. Należy pamiętać o tym, że klimatyzatory w salach konferencyjnych pracują najczęściej na 0 lub 100%, więc muszą to być urządzenia przygotowane na duże obciążenia. Nie zawsze sprawdza się w tym przypadku inverter – klimatyzacja sal konferencyjnych, zebrań itp. to często pole do wykorzystania urządzeń on-off, które pracują w trybie 0-100%.

Dodatkowo można w tym przypadku myśleć o układach multi – kilka klimatyzatorów na  jednym sterowaniu, dzielić sale konferencyjne na strefy itp. Należy pamiętać o tym żeby zapewnić regularny przegląd i serwis klimatyzacji, co na pewno pozwoli na ich długą i ekonomiczną pracę.

Sprawdź także: klimatyzacja do biura