Wentica

Klimatyzacja Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto

Głównym powodem jest obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu – oczywiście poza przypadkami kiedy korzystamy z urządzeń, po to żeby się również ogrzewać. Ogrzewanie klimatyzacją jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów podczas okresów, zarówno przejściowych, jak i zimowych.

Klimatyzacja reguluje dodatkowo wilgotność oraz czystość powietrza przez jego filtrację i osuszanie, dzięki czemu likwidujemy z otoczenia pyłki roślinne czy grzyby, które wdychane powodują różnego rodzaju uczulenia.

Wybór zaczyna się od pytania: klimatyzator przenośny czy jednostka wewnętrzna z agregatem na zewnątrz? Urządzenia przenośne możemy ustawiać dowolnie w pomieszczeniu, ale na tym kończą się ich zalety. Są głośne, mało wydajne, dodatkowo wydmuchiwane z nich ciepłe powietrze musimy –poprzez rurę – odprowadzić z pomieszczenia. Najczęściej przez uchylone okno, co powoduje napływ ciepłego powietrza… i tak w kółko. Dlatego lepszym, choć droższym rozwiązaniem jest zastosowanie kompletu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Klimatyzator w domu czy mieszkaniu można montować z uwzględnieniem wystroju wnętrza np. stosując kolorowe obudowy, natomiast agregaty stawiać na balkonie czy wieszać na elewacji.

      W zależności od miejsca przeznaczenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Szukając np: klimatyzator do biura należy wziąć pod uwagę szereg czynników np.: kubatura, ilość sprzętu elektrycznego, liczbę osób przebywających w biurze, nasłonecznienie itp. Przestrzegamy przed doborem urządzeń na podstawie „fachowych współczynników” typu 30 W/m2 – może powoduje to obniżenie kosztów na początek, później jednak okazuje się że urządzenia nie dostarczają wymaganej ilości chłodu.

      Natomiast np. klimatyzacja i wentylacja w restauracji to dwa rodzaje systemów i urządzeń: klimatyzatory na salę z gośćmi, klimatyzacja sal balowych itp. oraz klimatyzacja kuchni – całość połączona z wentylacją restauracji, baru. Jednym z problemów jest to, że większość starszych kuchni zaopatrzona jest tylko w okapy, w nowszych przeważnie w system wentylacji nawiewno-wyciągowej. To nie zapewnia nam jednak odprowadzenia zysków ciepła i latem temperatura często zbliża się do 50° C. Klasyczne jednostki choć dużo tańsze, nie sprawdzają się – zapychają się tłuszczem i ulegają zniszczeniu. Wtedy trzeba dobrać klimatyzatory kuchenne z obudową z blachy kwasoodpornej oraz specjalnymi filtrami tłuszczowymi, które dodatkowo można myć detergentami.

      Oprócz projektowania, montażu, przygotowywania koncepcji – serwis jest jedną z naszych specjalności. Na Państwa życzenie przyjedziemy ocenić stan techniczny jednostek klimatyzacji i wentylacji oraz dokonamy niezbędnych czynności serwisowych. 

      W pracy spędzamy nawet 30% dorosłego życia warto więc zadbać o powietrze i otoczenie, w którym przebywamy. Dobrze ustawiona i regularnie oczyszczana klimatyzacja jest sporym udogodnieniem zarówno dla pracowników jak i klientów. Brak dbałości o filtry i czystość urządzeń to krótka droga do grzybów w klimatyzacji biurowej i nieprzyjemnego zapachu podczas pracy klimatyzatora.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli tu pozostaniesz uznamy że wyrażasz na to zgodę.

Przewiń do góry
Call Now Button668 489 419