Wentica

Droga Do Sprawnej Wentylacji W Trzech Punktach

Droga do sprawnej wentylacjj, nie jest tak skomplikowana, jakby mogło się wydawać. Żeby klient mógł cieszyć się komfortem i prawidłowo pracującym systemem należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Poniższe punkty to wg. nas bezwzględnie wymagany regulamin.

Po pierwsze: projekt

Projektant musi właściwie określić zapotrzebowanie budynku na wymaganą ilość powietrza, przyjmując do obliczeń wymagane parametry dotyczące: liczby osób, kubatury i przeznaczenia pomieszczeń. Dokładna analiza zebranych informacji połączona z indywidualnym podejściem do każdego domu oraz do potrzeb mieszkańców pozwala na prawidłowy dobór parametrów pracy urządzenia i instalacji. Przy doborze rekuperatora warto przeanalizować:
– rodzaj zastosowanego wymiennika ciepła: przeciwprądowy, obrotowy lub krzyżowy im związaną z tym wartość odzysku ciepła urządzenia,
– wydajność oraz to przy jakim sprężu jest uzyskiwana,
– zużycie prądu – istotne ponieważ urządzenie powinno pracować 24h/dobę przez cały rok,
– by-pass zintegrowany z centralą: zapewnia on możliwość tzw. „swobodnego chłodzenia”,
– możliwość wybrania wersji z odzyskiem wilgoci oraz podłączenia do urządzenia dodatkowych elementów: czujników (np. wilgotności, dwutlenku węgla) lub jednostek chłodzących czy gruntowego wymiennika ciepła,
– rodzaj zastosowanych wentylatorów: dostępne są na prąd stały i zmienny,
– zastosowany w centrali rodzaj izolacji akustycznej i termicznej,
– czy rekuperator posiada system antyzamrożeniowy,
– jak głośne jest urządzenie

Po drugie: dokładny montaż i związana z tym jakość instalacji wentylacyjnej

Instalacja powinna zostać wykonana z rur sztywnych, ponieważ występują w nich najmniejsze opory przepływu. Dopiero na podejściach do anemostatów możemy dać przewody elastyczne, które dodatkowo będą tłumiły dźwięki płynącego powietrza. Całość powinna być szczelna oraz dokładnie zaizolowana.
Centrala powinna znajdować się w izolowanym pomieszczeniu o dodatniej temperaturze, a odprowadzenie skroplin z wpięciem w kanalizację powinno zostać wykonane z zasyfonowaniem.

Po trzecie: regulacja instalacji

Przed oddaniem do użytkowania, instalacja powinna zostać precyzyjnie wyregulowana. W efekcie ilości powietrza przepływające przez elementy nawiewne i wyciągowe powinny być zgodne z zaprojektowanymi w określonych pomieszczeniach. Regulacja powinna zostać przeprowadzona za pomocą anemometru i potwierdzona protokołem skuteczności wentylacji. Poprawne wykonanie regulacji daje nam pewność uzyskania efektu wentylacji zrównoważonej.
Na sam koniec sprawdź czy otrzymałeś od instalatora gwarancję na poprawne działanie urządzenia i instalacji.
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli tu pozostaniesz uznamy że wyrażasz na to zgodę.

Przewiń do góry
Call Now Button668 489 419