Wentica

Pozostała oferta

ODKURZACZ CENTRALNY

Odkurzacz centralny wciąż jest niedocenianą nowością na naszym rynku i z tego powodu można się spotkać z rozmaitymi błędnymi opiniami na jego temat. System centralnego odkurzania składa się ze agregatu umiejscowionego w pomieszczeniu technicznym, kotłowni lub garażu oraz instalacji z rur PCV rozprowadzonej w ścianach lub podłogach, zakończonej gniazdami ssącymi. Do gniazd podłącza się węże zaopatrzone w końcówki do odkurzania – konstrukcyjnie analogiczne jak w tradycyjnych odkurzaczach.

Zalety odkurzacza centralnego:
Korzyści wynikające z posiadania centralnego odkurzacza to przede wszystkim komfort i wygoda – centralny odkurzacz jest gotowy do pracy natychmiast po podłączeniu węża do gniazda ssącego – nie trzeba go przenosić, włączać, przemieszczać się z całością po mieszkaniu w trakcie odkurzania. Co prawda sam agregat jest głośniejszy od tradycyjnych odkurzaczy, ale ponieważ znajduje się on w innym pomieszczeniu (np. piwnicy lub kotłowni), nie stanowi to problemu. Do korzyści nie do przecenienia należy doliczyć również eliminację roztoczy i innych alergenów: powietrze zasysane przez wąż nie dostaje się ponownie do pomieszczenia, ale jest usuwane na zewnątrz budynku. Sprawia to że eliminacja roztoczy i alergenów jest skuteczniejsza niż w przypadku odkurzaczy wodnych. Kiedy wykonać instalację? Instalację najlepiej wykonać na etapie budowy domu, przed położeniem tynków. Oczywiście można montować instalację w gotowym domu, wiąże się to jednak z koniecznością kucia tynków i sporego remontu, lub wykonania zabudowy GK dla instalacji.

DGP – ogrzewanie kominkowe

to system dystrybucji gorącego powietrza, co oznacza że czynnikiem grzewczym jest powietrze ogrzane i transportowane kanałami z płaszcza kominka w sposób grawitacyjny lub wymuszony. System DGP najlepiej jest uwzględnić już na etapie projektowania domu. Istnieje wtedy możliwość najbardziej dogodnego usytuowania kominka, dokonanie zmiany układu pomieszczeń, zaplanowania w ścianach przebiegu kanałów, w których zainstalowane zostaną później przewody rozprowadzające ogrzane powietrze.

SYSTEM ODCIĄGU SPALIN

Systemy odciągu spalin to systemy dedykowane specjalnym rozwiązaniom. Współpraca z klientami oznacza dla nas tworzenie rozwiązań dopasowanych do potrzeb klienta od strony ekonomicznej i technologicznej. W większości przypadków, jest to już gotowe rozwiązanie podlegające niewielkim modyfikacjom. U innych modyfikacja rozwiązania może oznaczać dodatkowe koszty.

Oferta obejmuje cały typoszereg zastosowań: od pojedynczych, stanowiskowych odciągów spalin do kompleksowych systemów obejmujących swym zasięgiem kilkanaście stanowisk lub całe hale produkcyjne. Urządzenia znajdują zastosowanie w aplikacjach warsztatowych, stacjach obsługi pojazdów, hamowniach, dla pojazdów osobowych oraz ciężkich pojazdów budowlanych i przemysłowych. Od ramion, bębnów i szyn odciągowych po specjalistyczne instalacje projektowane dla konkretnych aplikacji oraz systemy bezdotykowe. Oprócz odciągów spalin wykonujemy również instalacje odpylania i odsysania zanieczyszczeń ze stanowisk pracy – wiórów, trocin, pyłów itp. Ze względu na brak typowych rozwiązań w tym zakresie, za każdym razem konieczne jest zaprojektowanie takiego układu.

INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO

świadczymy również usługi w zakresie:

  • szkolenia kwalifikowanej pierwszej pomocy
  • szkolenia ppoż
  • sporządzanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego
  • dostawa sprzętu ppoż i bhp

o szczegóły zapytaj.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli tu pozostaniesz uznamy że wyrażasz na to zgodę.

Przewiń do góry
Call Now Button668 489 419