Wentica

Klimatyzatory Przenośne

W gorące dni najprostszym sposobem na schłodzenie pomieszczeń w domu jest zastosowanie klimatyzatora przenośnego.

Konstrukcyjnie możemy podzielić ten typ klimatyzatorów na dwa rodzaje:

  • Jednoczęściowy – monoblok: ciepłe powietrze jest usuwane przewodem wystawionym przez okno, drzwi balkonowe lub dziurę w ścianie.
  • Dwuczęściowy – split: część wewnętrzna i zewnętrzna są połączone dwoma przewodami chłodniczymi i jednym elektrycznym, które można przeciągnąć przez otwarte okno lub specjalnie wykonany otwór w ścianie.

Klimatyzator można kupić w supermarkecie, sklepie internetowym lub bezpośrednio u producenta, ustawić w dowolnym miejscu, w którym chcemy mieć niższą temperaturę i… to właściwie wszystko jeśli chodzi o montaż J. Rezultat daje się odczuć natychmiast. Jedno co trzeba zrobić to kwestia wyprowadzenia na zewnątrz rury lub dodatkowego urządzenia – żeby odprowadzić gorące powietrze na zewnątrz. Inaczej będziemy je odprowadzać do chłodzonego pomieszczenia, co oczywiście mija się z celem J. Prosty montaż to jedna z dwu zalet tego typu urządzeń. Druga: to możliwość dowolnego ustawiania klimatyzatora, przenoszenia itp. Reszta to już tylko wady…

Kupując przenośny klimatyzator, trzeba zdawać sobie sprawę, że pracuje dość głośno w porównaniu z innymi urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu. Kiedy klimatyzator przenośny jest włączony, „hałasuje” na poziomie 50-65 dB (Klimatyzator split montowany na stałe wytwarza zaledwie 20 dB!) Dla porównania – 16 dB to wartość niesłyszalna dla ucha, 20 dB odpowiada pracy wentylatora w komputerze, 40 dB to głośność pracującej lodówki, a 60-90 dB włączonego odkurzacza.

W starszych modelach klimatyzatorów przenośnych zamontowane były zbiorniki na skropliny. Po napełnieniu się zbiornika klimatyzator automatycznie się rozłączył (zabezpieczało to przed wylaniem się wody i zalaniu pomieszczenia). Należało wylać wodę ze zbiornika. Innym rozwiązaniem było podłączenie wężyka i odprowadzenie skroplin do pojemnika zewnętrznego lub bezpośrednio na zewnątrz .Obecnie skropliny (woda) wykorzystywane są do schładzania sprężarki i odprowadzane w postaci pary wodnej wraz z ciepłym powietrzem na zewnątrz pomieszczenia.
Trzeba jednak przyznać, że cenowo jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie i jeśli odpowiada nam sytuacja, kiedy warczące pudło wyciągamy na „potrzeby chwili” i potem chowamy do szafy, to taki klimatyzator jest dla nas J.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli tu pozostaniesz uznamy że wyrażasz na to zgodę.

Przewiń do góry
Call Now Button668 489 419