Wentica

Po Co Nam Klimatyzacja?

round closed windows

Dzięki urządzeniom klimatyzacyjnym jesteśmy w stanie stworzyć przyjazny mikroklimat w pomieszczeniu w którym przebywamy, poprzez nadanie powietrzu odpowiednich właściwości – przede wszystkim temperatury i wilgotności oraz poprzez wyeliminowanie substancji szkodliwych dla zdrowia.
Wpływamy na:
Temperatura – Odpowiednia temperatura powietrza jest odpowiedzialna za zapewnienie komfortu cieplnego, decyduje o naszym samopoczuciu i wydajności. Optymalny jej zakres to 18°C – 24°C, uzależniony jest oczywiście od poru roku i naszej aktywności.
Wilgotność – bardzo ważny element dla zapewnienia komfortu i zachowania zdrowia. Optymalna wilgotność, mieści się w zakresie 45-60%. Zbyt niska, może prowadzić do wysuszenia i uszkodzenia błon śluzowych. Zbyt wysoka, może być odpowiedzialna za zmęczenie, niedotlenienie oraz rozwój szkodliwych zarodników grzybów i pleśni. Ważna uwaga: w domowych klimatyzatorach nie mamy możliwości regulacji tego parametru – osuszamy powietrze, ale nie panujemy nad tym procesem i w efekcie nie możemy regulować wilgotności
Skład – czyli zachowanie w powietrzu odpowiednich proporcji tlenu oraz dwutlenku węgla, eliminacja szkodliwych cząsteczek dymu papierosowego, kurzu, jak również alergenów, takich jak zarodniki pleśni i grzybów oraz najczęstszych przyczyn alergii – roztoczy i pyłków roślin.

Jak łatwo zauważyć klimatyzacja to może nie wymóg ostateczny, ale z pewnością poprawa komfortu życia i pracy.
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli tu pozostaniesz uznamy że wyrażasz na to zgodę.

Przewiń do góry
Call Now Button668 489 419